Anti SEO Tespit ve Engelleme

Popülerliğini koruyan ve Web siteleriniz için tam bir baş belası olan Anti SEO yönteminden nasıl kurtulabilirsiniz ondan bahsedeceğim.  Bu makalem kısa ve öz olacak çünkü bu yöntemden çok basit şekilde kurtulabilirsiniz.

Yapılması Gerekenler ;

  • Sitenize Eklenen Zararlı linkleri bulmak için öncelikle Backlink analiz sitelerinden yardım almalısınız bu sitelerden bir kaç örnek verecek olursak Majestic Seo ve Moz gibi popüler sorgulama siteleridir.
  • Daha sonrasında tespit ettiğiniz zararlı bağlantıları yani Disavow kısmına geliyoruz hemen https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main Bu linkte Disavow vermek istediğiniz sitenizi seçip işleme devam ediyoruz.
  • son olarakta .txt şeklinde not defterimize reddetmek istediğiniz siteleri ( domain:site.com ) şeklinde alt alta listeleyip google amcaya yüklüyorsunuz ve işlem bitti.
Yapmanız gerekenler bu kadar basit eğer zararlı linkleri tespit etme aşamasında zorlanıyorsanız skype adresinden iletişime geçebilirsiniz detaylı rapor sunulur, Anti SEO, yöntemini hiç bir zaman tavsiye etmiyorum bunun yerine rakiplerinizi kendi yöntemlerinizle geçmeniz sizi daha keyifli hissettirir.
event_note Ağustos 30, 2018

account_box byseo

3 thoughts on “Anti SEO Tespit ve Engelleme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir