Arama Motoru Optimizasyonu SEO – Hacklink

SEO’nun İngilizce karşılığı “Search Engine Optimization”, Türkçe karşılığı ise “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. SEO’ yu kısaca, web siteniz hakkında Google gibi arama motorları için yapılan bütün iyileştirme çalışmaları olarak tanımlamak doğru olacaktır. SEO şunları kapsamaktadır;

SEO, Google gibi arama motorlarında sitelerinizi veya sayfalarınızı üst sıralara yükseltmek için yapılan tüm faaliyetleri kapsar. SEO’ da en önemli ve ciddiye alınması gereken şeylerden biri, “anahtar kelime” dir. Anahtar kelime seçimi için emek ve zaman gerekmektedir. Yanlış anahtar seçerseniz web siteniz istediğiniz trafiği alamaz. Siteniz için doğru ve uygun kelimeler seçerseniz Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmeniz hatta ilk sayfada çıkabilmeniz mümkündür. Arama motorları sonuçlarında web sitenizde görünür olmak istediğiniz anahtar kelimeler, bir kelime ya da birleşik kelime kullanabilirsiniz.

Site içi optimizasyon;

Site içi SEO çalışmaları, web sitesi içerisinde yürütülen çalışmalardır. Kaliteli ve özgün içerik, çeşitli arama motoru etiketleri, görsel optimizasyonlar kullanarak hedef kitlenin web sitesinde gezinmesini ve zaman geçirmesini sağlamak bu çalışmaların başlıca amaçlarındandır.

Site dışı optimizasyon;

Web sitesi dışından yapılan çalışmalardır. Burada dikkat edilmesi gereken konu backlinklerdir. Yanlış yapılan site dışı SEO çalışmasında, ilgili web sitesi büyük zararlar görebilir.

Yüksek Hit SEO’ya katkı sağlar mı?

Yüksek Hit platformu SEO destekleyicidir. Anlık ve zamanlı gönderim yaparak sitenizde ziyaretçi trafiği sağlayabilirsiniz. “Profil” oluşturarak uğraşmadan basit işlem gerçekleştirebilirsiniz. Panelde “Zamanla Gönder” seçeneğini kullanarak her 5 dakikada bir ziyaretçi gönderip periyotları kendiniz belirleyebilir, dilediğiniz anahtar kelimeye ziyaretçi trafiği sağlayabilirsiniz. Dilerseniz tek sayfa gönderimi yapabilir, dilerseniz de 2 sayfa gönderimi yaparak sitenizde bulunan ziyaretçilerin Ortalama Oturum Süresi’ni artırabilirsiniz.

Backlink Nedir?

Backlink, Google tarafından güvenli olan bir web sitesinin, sizin yazılarınızı sizin linkinizle paylaşmasıdır. Bu durumda Google bağlantılı olarak sizin web sitenize de güven duyacaktır. Fakat doğal olmayan ve kalitesiz backlinkler çalışmalarınıza zarar verebilir. Bu yüzden site dışı optimizasyonda doğal ve güncel içerikler tercih edilmelidir.

event_note Ekim 1, 2018

account_box byseo


local_offer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir