Google, Kendi “Sıra Bulucu” Özelliğini Yayınlıyor!

Son 1 yıldır Search Console’u geliştirmek için hummalı çalışmalar yürüten Google, bu kez yayıncıların baya hoşuna gideceği düşünülen bir başka özellikle sahneye çıkıyor: SERP sayfası üzerinden sıra bulucu…

Şu an test aşamasında olan yeni özellik ile yayıncılar aradıkları anahtar kelimede internet sitelerinin hangi sıralamada olduğunu ve ne kadar etkileşim yakaladığını görebilecek.

Sitenizin spesifik bir arama sorgusunda SERP performansının ne olduğunu mu merak ediyorsunuz? Artık sadece anahtar kelimeyi aramanız sitenizin SERP performansınızı öğrenmek için yeterli olacak.

Google’ın yeni özelliği doğrudan SERP sayfası üzerinden çalışıyor ve SERP sayfasında AdWords reklamlarının hemen altındaki sonuçlarda yer alıyor. Google bu bölümde gösterdiği bir tablo yardımıyla:

Aradığınız anahtar kelime için sitenizin ortalama sıralamasını
Aldığı görüntüleme ve etkileşimi
Bu arama üzerinden kaç kullanıcının size ulaştığı
Gibi önemli verileri gösterecek.

Google’ın bu ekran üzerinden Webmaster’ler ile paylaşılacağı veriler ise yayıncının Google Search Console’unda son 7 gün içerisinde toplanan verileri yardımıyla oluşturulacak.

Yeni Search Console özelliği şu an test aşamasında olmasına rağmen bugün Twitter’da konuşulanlara bakılırsa özeliği kullanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekecek.

event_note Kasım 23, 2018

account_box byseo

Bir cevap yazın