Hit Arttırmanın Mantıklı Yolları

Şimdi, Google’ye “Hit Nasıl Arttırılır” diye bir arama yapsanız, size hemen hemen aynı makaleler çıkacak. Oysa o makaleleri yazan arkadaşların hesap etmedikleri bir şey var; her site aynı scripti kullanmıyor ve arama motorları scripte göre indexleme yapmaktadır. Tabii, siteniz belirli bir hit seviyesine ulaştığı zaman Google ve diğer arama motoları örümcekleri sitenizden çıkmaz.

Öncelikle hitinizin artması için temel öğeleri ve sonra detayları anlatayım:
Temel öğeler şunlar;
Sitenizin bütün ayarlarını, eklentilerini tamamı ile kurmanız gerekmektedir. Kendi sitenize bir ziyaretçi olarak girin. Bakın bakalım neler eksik. Bir ziyaretçi gözüyle sitenizde dolaşın. Sizi rahatsız eden durumları tamir edin.
Sitenizi yeni kurduğunuzda ilk olarak arama motorlarına kaydınızı yaptırın. Sitenize bir kaç içerik ekledikten sonra örümcekler sitenize gelmeye başlayacak ve dolayısıyla indexleyeceklerdir. Arama motorları örümceklerinin sitenize ilk gelişi 1 haftayı bulabilir. Sitenizin tasarımı nasıl? Göze hitab eden tasarımlar seçmelisiniz. Kullandığınız scripti ne olursa olsun tema arayışına girin. Güzel bulduğunuz temaları yükledikten sonra bir kaç arkadaşınızı sitenize çağırıp tema hakkındaki düşüncelerini sorun. Çünkü, sitenize gelen ziyaretçi için görünüm çok önemlidir.Aşağıda bu konu hakkında detaylı bilgi vereceğim.

Sitenize kayıt olmak isteyen ziyaretçiler her hangi bir sorun yaşıyorlar mı? Şayet siteniz yeni ise, e-mail onaylı kayıt sistemini iptal edin; direk üye olsunlar. Sitenizin hızı nasıl? Sayfadan sayfaya geçerken yavaş geçiyorsa host firmanızla görüşün ve ya kullandığınız scriptin destek sitesine girip sorununuzu anlatın.

event_note Eylül 14, 2018

account_box byseo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir