Shopify Nedir?

Shopify, yazılım ve programlama bilgisi olmadan kendi e-ticaret mağazanızı kurabileceğiniz, ödemeler alıp ürünlerinizi internette satabileceğiniz, ücretli bir e-ticaret mağazası yazılımıdır. Dünya çapında 600 binin üzerinde müşterisi olan Shopify’in 2017 yılı geliri 580 milyon dolardır. Shopfiy’ı kullanarak, programlama bilginiz olmamasına rağmen minimum efor sarfederek, tek bir ana kontrol merkezi üzerinden e-ticaret mağazanızı hazırlayabilir, ürünlerinizi hemen satışa sunabilirsiniz.

Kanada merkezli Shopify’ın oldukça ilginç bir kuruluş öyküsü var. 2004 yılında bir grup kayakçı arkadaş olan Tobias Lütke, Daniel Weinand ve Scott Lake ellerindeki Snowboard ekipmanlarını internet üzerinden satmanın kolay bir yolunu ararlar. Karşılarına çıkan tüm sistemler kendilerini tatmin etmeyince üçlü, açık kaynaklı Ruby on Rails’i kullanarak kendi online mağazaları Snowdevil’i kururlar. Birkaç ay sonra ise kendileri gibi e-ticaret yazılımına ihtiyaç duyan tüm dünyadan milyonlarca kullanıcının olduğunun farkına varınca Shopify adında, yıllarca unutulmayacak ve e-ticaret sektörünün lider yazılımlarından biri haline gelen yazılım şirketinin temellerini atarlar.

Bugün kendi e-ticaret mağazasını kurmak istediğinizde yazılım bilginiz yoksa tercih edebileceğiniz elle sayılır düzeyde kaliteli yazılım paketi mevcuttur. Shopify da bunlardan biri olarak öne çıkan ve 70’in üzerinde ödeme sisteminin dahili olarak kullanıcıya ulaştığı en gelişmiş e-ticaret yazılımlardan biridir. Bulut tabanlı olarak sunulan servis, yapısı nedeniyle Shopify mağaza sahipleri Hosting ve sunucu kurulumu gibi teknik ihtiyaçların hiçbiriyle uğraşmalarına gerek kalmadan tam fonksiyonel bir e-ticaret mağazası kurabilirler.

Shopify mağazanızı kurarak aklınıza gelebilecek hemen her türlü ürün ve hizmeti satabilirsiniz. Üstelik ürün veya hizmetlerinizin fiziksel olması gibi bir şart yoktur. Bir yazılım firması pekala Shopify’ı kullanarak müşterilerine yazılım paketi veya logo tasarım hizmetini paket haline getirerek hizmet olarak sunabilir. Shopify’ın 600 bini aşan dev bir kullanıcı kitlesine sahip olmasının birçok nedeni var. Sunduğu kullanım kolaylığı, teknik detaylara gerek kalmadan insanlara e-ticaret mağazalarını kurma ve yönetme şansı sunması, entegre ödeme sistemleri (sanal POS), SEO tabanlı sistemi, ürün inceleme modülü ve MailChimp bunlardan yalnızca birkaçıdır.

event_note Ekim 1, 2018

account_box byseo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir